Kryzys egzystencjalny – co to w ogóle jest?

Kryzys egzystencjalny – co to w ogóle jest?

Kryzys egzystencjalny – co to w ogóle jest?

Czy to straszne? Na czym to polega? Czy ja to mam?

Dotyka w różnym wieku i przychodzi niespodziewanie, ciężko jest przewidzieć jego konsekwencje bez odpowiedniej wiedzy, ciężko się z nim uporać. Czasami skutki są bardzo wyniszczające dla organizmu i wpływają na otoczenie.

Jak objawia się kryzys egzystencjalny?

W pewnym momencie, całkiem niespodziewanie, czujesz, że przestaje Cię cokolwiek cieszyć, zaczyna Cię nudzić…, nie możesz odnaleźć dla Siebie miejsca, zaczynasz bardziej realizować czyjeś życie zamiast Swojego, dochodząc do momentu, że odechciewa Ci się żyć. Przestaje Cię cieszyć otoczenie, przestają Cię cieszyć dzieci , rodzina, firma, pieniądze… i jedyne co robisz to ciągle uciekasz ( w mocny i intensywny sport, w świat rozrywki, alkohol, narkotyki, inne używki, itp.). Zaczynasz wykonywać tak przeróżne rzeczy w których sam/sama się nie poznajesz. Zapisując się na jogę i medytacje liczysz że to doda Ci przynajmniej odrobinę energii, jednak zauważasz, że wszystko to działa tylko chwilowo… Odczuwasz lęk, czujesz się mało wartościowo, spadasz w przepaść. Pytasz Siebie – o co chodzi? Brakuje mi energii? Czego w ogóle mi brakuje? To depresja ? Czy to jest normalne?

Kryzys egzystencjalny jest niczym innym jak odpowiedzią na życie, które obecnie prowadzisz.To w jaki sposób żyjesz, w jaki sposób dbasz o wartości, jaka jest ich hierarchia i dla kogo żyjesz – to moment, który wydarza się w Twoim życiu po coś, po to żebyś zrozumiał / zrozumiała, że może nie warto żyć dla tych powodów dla których teraz żyję, tylko odnaleźć Nowe, Piękniejsze, Prawdziwsze? To moment w którym trzeba podjąć decyzję, podnieść się i działać!

Trzeba wyjść z kryzysu, odnaleźć na nowo sens życia, właściwie ukierunkowany cel, odnaleźć Swoje prawdziwe wartości i ruszyć w świat z nowym impetem.

Zostaw komentarz