Co oznacza wewnętrzna samotność ?

Co oznacza wewnętrzna samotność ?

Co oznacza wewnętrzna samotność ?

Co oznacza wewnętrzna samotność ? Czujesz smutek pomimo, że wszyscy wokół się uśmiechają?

Czy masz czasami odczucia związane z samotnością, pomimo tego że wokół Ciebie jest mnóstwo ludzi?

Z zewnątrz Twoje życie wygląda jakby było pełne wszystkiego, a ty czujesz się samotnie sam w swoim życiu?

Co powoduje, że zwiększający się sukces sprawia, że większość ludzi czuje swoją słabość właśnie w samotności?

Sukces, a samotność

Zwiększający się sukces to zmora liderów, przywódców, sławnych ludzi, piosenkarzy, aktorów. To właśnie sukces i samotność z nim związana bywa powodem sięgnięcia po narkotyki, powoduje frustrację, a w skrajnych przypadkach nawet doprowadza do samobójstw.

 

Tutaj kłania się zrozumienie istoty samotności zewnętrznej, która jeśli nie jest wypełniona – staje się niebezpieczna do tego stopnia, że zabija wszystko, co stoi na drodze i samego człowieka w konsekwencji. Wewnętrzną samotność powoduje oderwanie się człowieka od codzienności, od normalności i skupienie się na sobie, na swoich planach, marzeniach, zapominając przy tym o najbliższych i o tym, co jest najważniejsze w życiu.

 

Wiemy przecież, że w życiu nie jest najważniejsze zdobywanie ani posiadanie, ale właśnie dostrzeganie człowieka w człowieku. Dawanie Siebie dla tych, którzy nas najbardziej potrzebują, czyli naszych bliskich: rodziny, przyjaciół.

 

Spotykam wielu ludzi na swojej drodze, którzy mają “wszystko ” a tym samym dostrzegają pustkę wewnątrz siebie, która niestety napędza się każdego dnia.

 

Jeśli zrozumiesz, że rozwiązanie kryje się właśnie w odnalezieniu tej wewnętrznej części Ciebie, która pragnie się wydostać i dzielić ze światem, to będziesz żył radością dalszą część życia, przeżywając różne momenty, ale radości wewnętrznej nikt Ci nie zabierze.  

 

Zostaw komentarz