Czy marzenia mogą Cię ograniczać?

Czy marzenia mogą Cię ograniczać?

Czy marzenia mogą Cię ograniczać?

Chciałbym Ci się do czegoś przyznać – myliłem się odnośnie do marzeń. Kilka lat temu zafascynowałem się słowem marzenie. Pomyślałem sobie, że wszystko jest wtedy realne, dowiedziałem się, że wszystko może być realne, że marzenia można spełniać, można realizować.

Lista marzeń

Ustaliłem sobie ogromną listę marzeń, które chciałbym spełnić w życiu. Często przypominam sobie, jak bardzo dążyłem do tych marzeń. Byłem w stanie zrobić praktycznie wszystko, żeby je zrealizować. Niestety zdarzyło się tak, że niektóre z nich osiągnąłem. Celowo używam tutaj słowa niestety, gdyż to nie były marzenia, które wnosiły coś większego do mojego życia, tylko po prostu były odhaczonymi punktami z mojej listy.

Wielu też nie udało się spełnić. Jednak dzisiaj, patrząc na to z perspektywy czasu, to widzę, że marzenia na każdym etapie mojego życia, były równocześnie ograniczeniem tego, co robiłem. Żyłem i funkcjonowałem tylko wokół tych marzeń, które chciałem zrealizować. Tak naprawdę nie wiedziałem do końca, co jest moim prawdziwym marzeniem. Wierzyłem tylko tym marzeniom, które sobie ustaliłem, wypisałem. Dzisiaj patrząc na to z perspektywy czasu, widzę, że te marzenia, które sobie ustalamy, mogą stać się równie dobrze ograniczeniem naszego życia.

Jak marzyć, by się nie ograniczać?

Zatem, jeżeli jesteśmy w przestrzeni tylko swoich marzeń, to tak naprawdę ograniczamy swoje działania. Nie otwieramy się wtedy na innych ludzi, którzy mogą być dużo lepsi od nas w określaniu tego, co jest ważne i tego, w jakim miejscu powinniśmy się znaleźć. Tak naprawdę to właśnie Ci ludzie dodają tego wzmocnienie ze swojej strony, ze swoich kompetencji. Więc jeśli polegamy tylko na swoim marzeniu i naszym wyobrażeniu rzeczywistości, to po prostu się ograniczamy. Łącząc się z innymi ludźmi, korzystając z ich spojrzenia na naszą osobą i nasze życie – możemy uzyskać inną perspektywę.

Jedynym marzeniem, które jest takim prawdziwym marzeniem dla Ciebie, jest wyobrażanie sobie, jak możesz dzielić najlepiej swoją wartość z innymi ludźmi, jak w najlepszy sposób możesz przekazywać tę swoją wartość.

Dobrze jest marzyć o takich rzeczach, które zależą od Ciebie. Czyli stawiać nacisk na wartość, którą Ty wnosisz. Natomiast nie ograniczać się do tego, gdy inne osoby mogą się pojawić w Twoim życiu i to, co mogą w nim zmienić i wprowadzić.

Zostaw komentarz