Co oznacza żyć pełnią życia?

Co oznacza żyć pełnią życia?

Co oznacza żyć pełnią życia?

Arystoteles powiedział kiedyś: Człowiek nie jest w stanie osiągnąć stanu mądrości, może tylko być na drodze do mądrości. Jedyną mądrością jest Bóg, a nadzieją jest fakt, że może być częścią naszego życia.

Myśląc o tym, możesz wyobrażać sobie, że dla jednych tą drogą mądrości jest np. życie zawodowe, dla innych spełnienie, rodzina, życie w zgodzie ze sobą. Ale rozumiem to, że jeśli jesteś w początkach poznawania tych pojęć to potrzebujesz głębszego zrozumienia.

Człowiek nie jest w stanie osiągnąć stanu mądrości, może tylko być na drodze do mądrości. Jedyną mądrością jest Bóg, a nadzieją jest fakt, że może być częścią naszego życia.

W większości przypadków spełnienie rozumiemy jako pewien rodzaj wygody życiowej, którą jesteśmy w stanie osiągnąć, więc zastanawiamy się, jak żyć i jak myśleć i co realizować aby docierały do CIEBIE najwygodniejsze dobra. Zauważ, że większość ludzi tak kieruje swoim życiem, aby było ono dla niego wygodne. Układa biznes w taki sposób, aby celem stały się pieniądze. Podporządkowuje swoje życie każdego dnia pod cel, który ma być dla Niego spełnieniem, a w efekcie  ma stworzyć szczęście… Niestety tym podejściem tworzy jedynie iluzję szczęścia, jest to pułapka w którą wpada większość ludzi, docierając pewnego dnia do miejsca, które nazywa bezsensem, pustką, nicością, płytkością, z której nie jest łatwo się wydostać. Nie docierasz do tego, co tworzy Twoje życie szczęśliwym i co tak naprawdę daje Ci bezwarunkową radość. Mówiąc krótko – nie masz dostępu do radości wewnętrznej czy szczęścia wewnętrznego.

Dzieje się tak dlatego z kilku powodów:

  • możliwe, że Twoje życie było poukładane i nakierowane na zdobywanie i w pewnym sensie zaniedbałeś rozwój wewnętrzny,
  • drugi powód jest prostszy, który może bardziej Cię zaskoczy: jest to najzwyklejszy PRZYPADEK, nie wiadomo dlaczego tak się stało, po prostu tak się stało. Zatem nie warto się doszukiwać przyczyny, ważniejszą sprawą jest to żeby tę sytuację rozwiązać.

Od dawna wiedziałem, że będę zajmował się poważnymi rzeczami w życiu, nigdy nie ciekawiły mnie trywialne tematy, zawsze myślałem o czymś większym, pełniejszym, głębszym. Nie spodziewałem się jednak, że będę kiedykolwiek zajmował się dojrzałym rozwojem osobistym i pomocą w odnajdywaniu wewnętrznej radości i spełnienia. Dzisiaj pomagam ludziom na takim etapie ich życia, w którym są już zmęczeni poszukiwaniem szczęścia i za wszelką cenę pragną poukładać swoje życie wewnętrzne, ograniczając tym samym swoje zdenerwowanie, naprawianie wszystkich ludzi wokół i wkurzanie się niepotrzebnymi rzeczami.

Zbij lustro w którym widzisz Siebie, a zobaczysz miliony ludzi, którzy potrzebują Ciebie –  to słowa legendarnego Arnolda Schwarzeneggera, który dokładnie ujął w słowa moje dzisiejsze rozważania . Zbijając lustro, w którym widzisz Siebie, zaczynasz dostrzegać drugiego człowieka. Wcześniej obraz, który Ci się ukazywał – to byłeś tylko i wyłącznie TY. Ty i Twoje potrzeby, które gnały Cię w stronę kolejnych poszukiwań. Taka postawa nie pozwala Ci w sposób naturalny funkcjonować, w sposób naturalny odczuwać wewnętrzną stabilność i spełnienie z życia.

Zbij lustro w którym widzisz Siebie, a zobaczysz miliony ludzi, którzy potrzebują Ciebie

 

Zostaw komentarz