Co zrobić, żeby Twoje życie było wartością, a nie sprzedażą swojego czasu?

Co zrobić, żeby Twoje życie było wartością, a nie sprzedażą swojego czasu?

Co zrobić, żeby Twoje życie było wartością, a nie sprzedażą swojego czasu?

“Tak! No właśnie! Bingo! Mam! Wiem! Od dawna to wiedziałem /czułem  …“

Między innymi takimi określeniami budzą swoją świadomość ludzie, którzy odkrywają, że ich życie właśnie stało się czymś większym dla innych ludzi, a nie po prostu życiem samym w sobie i dla Siebie.

Jednak, co to właściwie oznacza, że życie staje się czymś więcej?

Znani filozofowie wszech czasów (m.in. Platon, Arystoteles) dochodzili do bardzo prostych wniosków, które definiowały w całości, krótko i tematycznie to, jak rozumieją świat, czym się dzielą i kim mogą być dla innych. Współcześnie ludzie bardzo często to komplikują – aż za bardzo. Nie wyobrażają sobie Siebie w innej roli, niż początkowo sobie stworzyli. Mają swój obraz, wyobrażenie o sobie i choćby się paliło i waliło, to będą trzymać się usilnie swoich racji i razem z tym cały zamysłem iść na dno swoich idei.

Twoje życie stanie się pełniejsze, gdy uświadomisz sobie, że oprócz rzeczywistej usługi, jaką dajesz swoim klientom i odbiorcom dostarczasz im  również jakąś wartość. Możesz teraz zapytać, ale co to dokładnie oznacza?

Na pierwszy rzut oka wydaje się to niezrozumiałe, ale po wnikliwym spojrzeniu w Siebie bez problemu możesz odnaleźć swoją unikalność. W każdym z nas jest coś unikalnego, coś, czym emanujemy na co dzień, a ludzie, którzy nas otaczają mają tego pod dostatkiem.

Co więc zrobić, aby ukierunkować Swoje życie na drogę większej wartości, a nie sprowadzać do prymitywnej formy wymiany swojego cennego czasu na dobra materialne (pieniądze)?

To jest milowy krok naprzód.

Najpierw – zauważenie, a następnie nauczenie się spojrzenia na otaczający świat z innej strony, niż ta, z której spoglądasz na niego teraz. Przede wszystkim spójrz wewnątrz siebie, w pierwotność swojego życia – w to jakie masz wartości oraz przekonania. Odszukaj, to co w Tobie pierwotne, wyjątkowe i pozwól temu uczestniczyć w swoim życiu, w codziennych zachowaniach. Oferuj tę swoją wyjątkowość każdego dnia wszystkim, którym spotykasz, mając przy tym świadomość, że to namacalnie poprawia jakość ich życia.

I wracając do wielkich filozofów, ten stan, to uczucie przestaje komplikować Twoje życie, tylko nazywa rzeczy po imieniu, stawia Cię w odpowiednim świetle oraz roli, którą powinieneś wykonać – jest bliżej, niż myślisz.

Wytrwałości i spokoju!

 

Zostaw komentarz