Nie musisz być idealnym człowiekiem.

Nie musisz być idealnym człowiekiem.

Nie musisz być idealnym człowiekiem.

Pozwól sobie popełniać błędy.
Pamiętaj, że próby stworzenia perfekcyjnego życia, wywołują tylko złudzenie doskonałości widoczne na zewnątrz i ciągłe, bardzo realne napięcie w Tobie.

Każde doświadczenie jest potrzebne, każde czegoś uczy. Kiedy patrzę na przeszłość wiem, że każde moje doświadczenie czegoś mnie nauczyło.

Popełniłem mnóstwo błędów…
I wyciągnąłem z nich wiele cennych lekcji.
Jestem pewien, że Twoje życie jest bardzo podobne. Dopóki nie zaakceptujesz swojej niedoskonałości, będziesz wciąż unieszczęśliwiał sam siebie. A przecież nie o to chodzi w życiu, aby czuć się źle, prawda?

Czy nie o to, żeby było w nim jak najwięcej momentów bezwarunkowego szczęścia?

A będzie ich więcej, zapewniam Cię, gdy w pełni zaakceptujesz siebie i swoje niedoskonałości. Po prostu: pozwól sobie czegoś nie wiedzieć! Może sytuacja, którą odbierasz jako niepowodzenia w rzeczywistości jest szansą, której jeszcze nie widzisz, nie rozumiesz?

Życie jest ciągłą nauką.
Spójrz na dzieci, jak odkrywają kształty, dopasowują klocek tak by zmieścił się do wnęki. Dla dorosłych takimi klockami są nowe wyzwania, niepewne sytuacje. To, że nie trafisz za pierwszym razem, nie znaczy, że nie masz już szans i jesteś całkowicie przegrany. To tylko nauka, następnym razem dopasujesz swój wybór lepiej.

Nie jesteś niedoskonały.
Został – niedoskonały
Po prostu – Jesteś.

Zostaw komentarz