Przestań szukać

Przestań szukać

Przestań szukać

Często powtarzam te słowa na pierwszym spotkaniu mentoringowym z moim Klientem.

Wówczas spotyka się to z niemałym zaskoczeniem, jak to przecież jestem na etapie szukania swojej drogi życiowej i mam przestać szukać? Coś nie halo, brzmi nielogicznie. Wtedy odpowiadam. Właśnie poszukiwanie doprowadziło Cię do tego momentu, a będąc w stanie szukania, nie zauważamy tego co dla nas najlepsze, ponieważ szukamy. .
A wystarczy zrozumieć, że mam co potrzebuję. Wówczas pojawia się niepewność.

Jak przestać szukać?

Czy moje życie się nie załamie? Bo jakoś tak nie będę miał co robić jak już nie mam szukać . Mało to dawało efektów, ale przynajmniej zajmowało czas.

Chcę żebyś wiedział, że właściwe od tej chwili Twoja głowa będzie miała swobodę i zacznie tworzyć to o czym zawsze myślała, a nie to do czego byłą zmuszana.

Jeśli weźmiemy nawet pod uwagę prosty przykład, ktoś prosi cię o zrobienie czegoś do jedzenia, a inna osoba zmusza cię do zrobienia jedzenia. Która porcja jest smaczniejsza?

No właśnie, wszystko to co wychodzi swobodnie z nas jest naturalnie piękniejsze. Dlatego warto jest będąc w momencie poszukiwań, przestać intensywnie o tym myśleć, rozluźnij głowę, a następnie przyjrzyj się dokładniej temu, czego potrzebujesz w życiu.
To był mój pierwszy krok do uwolnienia się od natłoku poszukiwań rozwiązań mojego prymitywnego wówczas życia, opartego na idei walki o codzienne pomysły pochodzące z ego, czyli zaspokojenia wyłącznie swoich potrzeb.

Jeśli pozwolisz sobie na odpuszczenie walki o każdą chwilę, o każdy dzień i każdego klienta, a bardziej zaufasz filozofii odpuszczenia, to zaczniesz przyciągać do siebie bardziej prawdziwe sytuacje. Nie rezygnuj z tego co robisz, wykonuj codzienną pracę, działaj zgodnie z planem, odpuszczając tym samym walkę i ciągłe szukanie.

Zostaw komentarz