Jaką wersję siebie tworzysz?

Jaką wersję siebie tworzysz?

Jaką wersję siebie tworzysz?

Dzisiaj często słyszymy o “tworzeniu nowej wersji siebie”. Pewnie niejednokrotnie obserwowałeś zmagania swoich znajomych lub znasz ten temat z własnych doświadczeń.

Otacza nas tak wiele możliwości, a Internet i książki podsuwają nam całą niezbędną wiedzę. Cel, do którego tak uparcie dążymy, “nowy, lepszy ja”, “nowa, szczęśliwsza Ty”, jest w zasięgu ręki. Napędza nas wszechobecny blichtr, piękne zdjęcia przedstawiane w mediach społecznościowych, błyszczące w promieniach słońca sportowe samochody. Pośrodku stoisz Ty, spoglądając codziennie w lustro widzisz twarz, którą byś chętnie poprawiła, aż dorówna tej z gazety, następnie przeszedłbyś się do najbliższego salonu Porsche kupić ten najdroższy model, żeby poczuć się lepiej. Oczywiście pamiętając modne slogany, żeby mieć “coś “, musisz najpierw stać się “kimś”.

Codziennie myślisz nad nauczeniem się kolejnej rzeczy, która przybliży Cię do upragnionej glorii Twojego życia. Wertujesz więc stronę po stronie, coraz bardziej zniekształcając rzeczywistość, naginając ją pod marzenia, których jesteś już blisko. Masz przeczucie, że wytrzymasz jeszcze trochę i będziesz na swoim miejscu. Tymczasem świat płynie dalej, dzieci dorastają, jakoś nie wszystko jest jak planowałeś, ale to nic. Masz wyryte w głowie i napisane na kartce swoje szczere wewnętrzne pragnienia, które jest z Tobą ilekroć zasypiasz i się budzisz. Tak stajesz się codziennie lepszym człowiekiem.

Gdybym nigdy nie był w Ameryce i nie słyszał wiele lat temu o „American Dream”, całkiem trudno byłoby mi stworzyć nieskazitelny obraz człowieka walczącego w każdej sekundzie o lepsze jutro i lepszą wersję siebie. Zadaję więc klientom dwa pytania:

1. Czego chcesz w życiu?
2. Skąd wiesz, że chcesz tego o czym mówisz?

Przy drugim zaczynają się trudniejsze rozmyślania…
Karmiąc swój umysł sloganami: „wszystko jest możliwe”, „wszystko zależy ode mnie”, „nigdy nie trać nadziei w walce o marzenia”, nastawiasz się na ciągłą walkę o przyszłość, żyjesz w przyszłości. OBUDŹ SIĘ! W tej całej walce i trudzie tracisz chwile, które niespodziewanie wyrastają wokół Ciebie krzycząc, że tutaj jest Twoja droga. Ty jednak uparcie je odrzucasz, bo wierzysz, że Twoje lepsze życie zapisane jest na kartce papieru.

Czy Twoje plany prowadzą Cię w najlepsze dla Ciebie miejsce? A jeśli nie, to gdzie jest prawdziwa droga? Może czas zaskoczyć Siebie i zamienić strategię, skoro ta którą znasz wymaga zbyt wiele energii i jest mało skuteczna. Zastanów się, co jest w Tobie najlepsze, myśl przy tym prosto, szczerze i patrz głęboko. Jaka jest Twoja ukazująca się na co dzień pasja, wizja i paląca się do realizacji prawdziwa misja? Wiem, że ten ruch wymaga odwagi, ale może warto?

Pisałem już w poprzednim poście o „więzieniu marzeń” – to właśnie wszystkie te, które nie są Twoje, a walczysz o nie każdego dnia.

Zostaw komentarz