Kiedy spotykasz problem – nie zniechęcaj się, idź do przodu i wsłuchaj się w wewnętrzny głos.

Kiedy spotykasz problem – nie zniechęcaj się, idź do przodu i wsłuchaj się w wewnętrzny głos.

Kiedy spotykasz problem – nie zniechęcaj się, idź do przodu i wsłuchaj się w wewnętrzny głos.

Te słowa piszę dla osób, które lubią rozmyślać nad swoim losem i interesuje ich „coś więcej” niż codzienność 🙂

Wszyscy mamy indywidualne wyzwania, które nazywamy problemami – one po prostu są – były i będą. Im szybciej ten fakt zaakceptujesz, tym łatwiej będzie Ci je rozwiązać, nie rozmyślając nad filozofią ich powstania przyspieszysz ten proces.

Powoduje je m.in. różnorodność życia – jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Dla wielu z nas jest to normalne , przyjmujemy to z pełną świadomością i odpowiedzialnością. Jednak nienormalnym zjawiskiem staje się tkwienie w problemie przez lata…

Zauważyłem, że jedną z przyczyn naszych problemów, szczególnie wewnętrznych jest wysoka INTELIGENCJA. Wysoka inteligencja podpowiada nam, że z wszystkim mogę sobie sam/sama poradzić i nie chce korzystać z czyichś rad, nie chcę nikomu się zwierzać, bo uważam, że problem rozwiąże samodzielnie. Niestety sporo takich osób, tkwi w problemach latami, nie dając sobie pomóc.

Z różnych przyczyn, nie możemy pozwolić sobie na coś, czego nie wiemy, często ludzie chcą odnaleźć logiczne rozwiązanie problemu, a nie zawsze logiczne wytłumaczenia istnieją. Często stajemy w obliczu bezradności, a w tej sytuacji musimy po prostu zaufać, że to co ma się wydarzyć to się wydarzy, a rozwiązania istnieją. Ten wewnętrzny analizator włącza się za każdym razem, kiedy na chwilę odrywasz się od tzw. bezwarunkowego tworzenia.

Jeśli pozwolisz sobie odsunąć umysł od bełkotu Twojego intelektu to przybliżysz się do tego co podpowiada świat wewnętrzny. Nazywam to w ten sposób, ponieważ ten nasz analizator opiera swoje hipotezy wydarzeń na wymyślonych sytuacjach i powoduje przeszkody w naturalnym tworzeniu, do którego prowadzi świat wewnętrzny. To świat wewnętrzny tworzy zdarzenia pochodne od naturalnych emocji: miłość, radość, piękno, prawda, itp.

Uwielbiam pracować z ludźmi o wysokim poziomie inteligencji. Pomijając już fakt świetnej wspólnej zabawy, nauki i wspólnego wyciągania wniosków, to występuje u nich zdecydowana u łatwość rozwiązania wewnętrznych wyzwań, odkrywania świata wewnętrznego i naturalnego tworzenia.

Pamiętam, że przez całe moje życie „przyklejałem” się do osób, które robiły na mnie wrażenie. Oczywiście intelektualnie odbiegałem od nich bardzo, jednak zawsze starałem się dostarczyć to, co mam najlepszego w sobie, po to, żeby spędzać z nimi czas. Dzisiaj pozwala mi to rozumieć świat trochę inaczej i dzięki temu pomagać innym zrozumieć. Jeśli masz możliwość to spędzaj czas z ludźmi, którzy nie tylko kierują się w życiu wyłącznie swoim interesem, ale widzą wielkość w dawaniu Siebie na rzecz innych. Bądź w obecności tego zjawiska. Zaufaj.

Zostaw komentarz